AUUU, ŠTA JE OVO BILO!? Imamo gol sezone u Seriji A! Igrač Intera odapeo strijelu s pola terena i – genijalno pogodio: Nestvarna scena na Meaci, svi posmatrali u nevjerici

Fudbaleri Intera pobijedili su Frozinone na svom terenu rezultatom 2:0 u meču 12. kola italijanske Serije A i na reprezentativnu pauzu odlaze kao lideri sa dva boda više od Juventusa. Meč na stadionu Đuzepe Meaca obilježio je nevjerovatan gol Federika Dimarka sa gotovo pola terena.

Igrao se 43. minut, kada je krilni fudbaler Neroazura pretrčao rivala na polovini i krenuo u trk po lijevoj strani, a onda odatle gađao pravo u gol i – pogodio.

Očigledno je Italijan krajičkom oka vidio da golman Stefano Turati nije dobro postavljen, pa ga je za to surovo kaznio vjerovatno i golom sezone u Seriji A.

Ostala je cijela Đuzepe Meaca u čudu. Niko nije mogao da vjeruje šta je upravo vidio, pa ni Dimarko.

Bila je to najava slavlja tima Simonea Inzagija. Potvrda je stigla već u 48. minutu. Domaćinu je dosuđen penal, koji je iskoristio Hakan Čalhanolu.

Inter je rutinski opravdao ulogu favorita i upisali četvrti uzastopni trijumf u prvenstvu, a ukupno deseti.

U narednom kolu, 26. novembra, gostuju Juventusu u Derbiju Italije.