Na društvenim mrežama prethodnih dana povela se polemika nakon što se saznalo da su pojedini nastavnici učenicima OŠ “Vladislav Ribnikar” upisivali ocjene u elektronski dnevnik osam dana nakon masakra koji se tamo desio 3. maja, u kom je ubijeno osmoro djece i školski čuvar, a ranjeno šestoro đaka i nastavnica historije, a 12 dana kasnije bitku za život izgubila je jedna od ranjenih djevojčica.
Bojana Nedeljković, zamjenica predsjednika savjeta roditelja OŠ “Vladislav Ribnikar” na Vračaru i majka učenika sedmog razreda ove škole na Tviteru je objavila skrinšot objave majke druge učenice, kojoj je 11. maja upisana dvojka iz francuskog. Vidi se da je ta majka napisala:
– Moja Ana je preživjela masakr u Ribnikaru. Pobjegla je. Ona je sedmi razred. Ne ide u školu. Danas joj je u e dnevniku osvanula ocjena iz francuskog – 2, upisana četiri dana poslije sahrane preminule drugarice – napisala je ta majka.
Ljudi komentarišu da djeca pod traumama ne mogu ni da zaspe, a da umesto dvojki treba da im se dijele zagrljaji.
Dok su roditelji i dio javnosti s razlogom zbog ovoga uznemiren, Milorad Antić, predsjednik Foruma srednjih stručnih škola objašnjava kako se ovako nešto dogodilo:
– Vrlo je vjerovatno da su u pitanju ocjene koje su zaostale, koje su djeca dobila prije prvomajskih praznika. Ne popunjavaju svi nastavnici ažurno onlajn dnevnik, neki upisuju ocjene i poslije 15 dana, mesec dana. Ta nastavnica je možda mislila da mora da ispuni svoju radnu obavezu. Propust je direktora škole i pedagoga što ne prate upisivanje ocjena redovno. U ovim trenucima su kontrola i odgovornost neophodni.
Inače, na objavi majke djevojčice sedmog razreda vidi se i da su joj upisani 22. i 23. maja “neregulisani izostanci” na časovima engleskog i matematike. Antić kaže da se pod “neregulisanim” izostancima vodi svaki izostanak dok se ne donese opravdanje, i da sad djeca svakako mogu i ne moraju na nastavu u toj školi.